برگزاری رویداد فناورانه حوزه كتاب و كودك در دانشگاه شهید بهشتی

برگزاری رویداد فناورانه حوزه كتاب و كودك در دانشگاه شهید بهشتی

به گزارش بی دانلود رئیس مرکز نوآوری دانشگاه شهید بهشتی از برگزاری نخستین رویداد در زمینه کتاب و کتابخوانی از فردا 10 اسفند در این مرکز آگاهی داد و اظهار داشت: رویداد نوآورانه و فناورانه‌ی کتاب و کودک در امتداد ضرورت ایجاد آشتی و الفت بین کودکان با کتاب و کتابخوانی است.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، دکتر علی اصغر سعدآبادی با اشاره به برگزاری نخستین رویداد نوآورانه و فناورانه کتاب و کودک، اظهار داشت: این رویداد از فردا یکشنبه ۱۰ اسفندماه سال جاری در مرکز نوآوری علوم انسانی و اجتماعی دانشگاه شهید بهشتی افتتاح می گردد.
وی افزود: فلسفه شکل گیری این رویداد به فضای ارتباطی غالب جهان امروز باز می گردد که عموماً تحت سیطره ابزارک(گجت)های دیجیتال و پیام رسان های جمعی است که سبب کتاب گریزی و کتاب هراسی در اقشار مختلف اجتماع و خصوصاً در کودکان و نوجوانان شده است، به نحوی که سرانه مطالعه در جامعه به شدت افت کرده است. در همین راستا این اولین رویداد نوآورانه و فناورانه کتاب و کودک در امتداد ضرورت ایجاد آشتی و الفت بین کودکان با کتاب و کتابخوانی است.
سعدآبادی اجرای این رویداد را از طرف مرکز نوآوری علوم انسانی و اجتماعی دانشگاه شهید بهشتی، با همکاری یکی از شتابدهنده ها دانست و اشاره کرد:
این رویداد به دنبال آنست تا برای ایجاد الفت و قرابت بین کتاب و کودک و وارد کردن کتاب به فضای خانه و خانواده تحول در فرم و محتوای کتاب و کتابخوانی را دنبال کند. از منظر تحول در فرم، کتاب می تواند از شکل کلاسیک و چاپی آن خارج شده و گونه های متفاوتی مانند کتاب گویا، کتابِ انیمیشنی، کتاب سه بعدی و اپلیکیشن های کتابخوانی را در بر بگیرد.

رئیس مرکز نوآوری دانشگاه شهید بهشتی افزود: از منظر تحول در محتوا، کتاب ها باید باتوجه به انگاره ها و بُن مایه های جهان معاصر همخوان بشوند تا برای کودکان جذابیت های خاص خودرا داشته باشند. باید به خاطر داشته باشیم که این روزها کتاب باید در رقابت با بازی های دیجیتال، تلویزیون، فضای مجازی و اینترنت بکوشد مخاطب خودش یعنی کودکان را جذب نماید که بدیهی است کاری سخت و طاقت فرسا است. از همین رو، کتاب باید محتوایی جذاب و گیرا برای جذب کودکان داشته باشد.
برمبنای اعلام روابط عمومی مرکز نوآوری دانشگاه شهید بهشتی، وی تصریح کرد: اعضای سیاستگذاری و دبیران علمی و اجرائی اولین رویداد نوآورانه و فناورانه کتاب و کودک، دغدغه مندانه براین باورند که می توان با بهره گیری از خلاقیت و ظرفیت های فناورانه و نوآورانه، بین نسل جدید، با کتاب و مطالعه رابطه موفق تر و مؤثرتری ایجاد کرد و کتاب را باردیگر به زندگی و خانواده بازگرداند.
منبع:

1399/12/09
14:37:33
0.0 از 5
1227
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود