ستاری در افتتاحیه یك مركز نوآوری:

زیست فناوری حوزه ای درآمدزا برای كشورهاست

زیست فناوری حوزه ای درآمدزا برای كشورهاست

به گزارش بی دانلود معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در مراسم گشایش مرکز نوآوری «بن دا» با بیان اینکه زیست فناوری حوزه ای درآمدزا برای کشورها به حساب می آید، تصریح کرد: با نوآوری باید این حوزه را متحول نماییم.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، سورنا ستاری در مراسم افتتاح این مرکز نوآوری اظهار داشت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از گشایش مراکز نوآوری در کشور حمایت می کند. مراکزی که جوانان در آن می توانند ایده های خودرا عملی و محصولی فناورانه را وارد بازار کنند.
ستاری به زیست فناوری بعنوان حوزه ای درآمدزا اشاره نمود و افزود: آینده دنیا، در این عرصه رقم می خورد و این حوزه بسیار ثروت افزا است. قبل از این در حوزه بیوتکنولوژی یک گرم ماده یک میلیون دلار قیمت داشته و این به خاطر دانش موجود در آن محصول است. پس نوآوری ها به رشد و تحول این حوزه کمک می نماید.
رئیس بنیاد ملی نخبگان همین طور بیان کرد: به سبب امنیت ملی و مسائل اقتصادی، چاره ای جز بومی سازی و نوآوری در حوزه های مختلف نداریم. همانند حوزه دفاعی که بسیار قوی عمل کرده ایم، باید در دیگر حوزه ها با ابزار نوآوری زیست بوم را توسعه بدهیم.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در ادامه اضافه کرد: نوآوری مسئله ای نیست که هر فردی در آن توانمند باشد. در کشور نیروی انسانی بسیار فوق العاده ای وجود دارد که باید بعنوان محور نوآوری، از آنها استفاده گردد. اگر آموزش به تولید ارزش افزوده و رشد اقتصاد منتهی نشود، به مفهوم آنست که این سیستم آموزشی اشکالات جدی دارد.

ستاری اشاره کرد: پژوهش برآمده از بودجه دولتی کمتر به نتیجه می رسد و این بخش خصوصی است که باید سکان پژوهش و تحقیقات نوآورانه را در دست بگیرد. هیچ فردی در حوزه استارتاپ ها شکست نمی خورد، بلکه برای گام های بعدی درس می گیرد.

برمبنای اعلام معاونت علمی ریاست جمهوری، مرکز نوآوری «بن دا» در حوزه های گوناگونی مانند زیست فناوری، نانوفناوری، داروسازی، انرژی، صنایع غذایی و سلامت و انرژی در شهرک فجر تهران فعالیت می کند و با اتکا به خلاقیت و نوآوری جوانان و تیم های مستقر در خود به توسعه زیست بوم فناوری در این عرصه ها کمک خواهدنمود. هم اکنون ۴۹ تیم در «بن دا» مستقر هستند و باتوجه به فضای ۱۴۰۰ متری مرکز در آینده تیم های نوآور بیشتری در آن استقرار می یابند. ایمنوسل تراپی سرطان های غیر خونی، ایجاد بانک سلولی و بانک اگزوزوم با تمرکز بر درمان کرونا و مهندسی پروتئین برای تولید آنزیم های بهبود دهنده کیفیت نان های سنتی برخی طرح های نوآورانه ای است که هم اکنون از طرف این مرکز مورد حمایت قرار گرفته است.

منبع:

1399/12/24
12:53:14
0.0 از 5
926
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود