از سوی مركل صورت گرفت

اعطای بالاترین نشان لیاقت دولت آلمان به سازندگان واكسن كرونا

اعطای بالاترین نشان لیاقت دولت آلمان به سازندگان واكسن كرونا

بی دانلود اعطای بالاترین نشان لیاقت دولت آلمان به سازندگان واکسن کرونا


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از دویچه وله، "اوگور شاهین" و همسرش "اوزلم تورجی" دو بنیان گذار شرکت بیوتکنولوژی "بیون تک"(Biontech) بالاترین نشان شایستگی دولت آلمان را از دستان "آنگلا مرکل" صدر اعظم آلمان و "فرانک والتر اشتاین مایر" ریاست جمهوری این کشور دریافت نمودند.
مقامات آلمانی براین باورند که این دو دانشمند آلمانی ترک تبار با ساخت واکسن کرونا خدمت بزرگی به مقابله با همه گیری بیماری کووید-۱۹ کرده اند. توانایی های ویژه این دو محقق در حوزه فناوری "mRNA" و پیگیری های خستگی ناپذیر آنها منجر به تولید و تأیید واکسن در زمانی کوتاه برای مقابله با بیماری همه گیر کووید-۱۹ شد.
در مجموع از سال ۱۹۵۱ تابحال این نشان که در فارسی به صلیب افتخار فدرال هم معروف است به ۲۶۰ هزار تن اهدا شده است. این تنها و بالاترین نشان افتخار است که آلمان برای خدمتی که به عموم صورت گرفته اهدا می کند.
"اوگور شاهین" در این مراسم اظهار داشت: ما باید عزم مان را جزم نماییم و خویش را در موج سوم کرونا نبازیم. البته که محتمل است موج سوم کمی بیشتر طول بکشد، اما اگر پشت هم باشیم، موفق خواهیم شد. بعنوان سازنده واکسن نهایت تلاش خویش را می نماییم که تا آخر تابستان واکسن به دست همه متقاضیان برسد.
"اوزلم تورجی" هم اظهار داشت: ما از این بحران آموختیم که تغییر فقط وقتی ایجاد می شود که شجاعت با فروتنی درآمیزد. آقای رئیس جمهور، وقتی تخصص با عمل گرایی و همکاری با مسئولیت پذیری افراد همراه شود، تغییر رخ می دهد.
"فرانک والتر اشتاین مایر" رئیس جمهور آلمان در این مراسم اظهار داشت: شما با یک واکسن برای درمان سرطان یک فرد شروع کردید، اما ما امروز واکسنی برای کل بشریت داریم.


"اوزلم تورجی" که به همراه همسرش بنیان گذار سهام دار شرکت "بیون تک" است، در حال تحقیق بر روی یک روش نوین برای مهار سیستم ایمنی بدن در مقابله با تومورهای سرطانی معروف به "mRNA" بودند که ویروس ناشناخته ای از چین به همه دنیا سرایت کرد. این زوج هم تصمیم گرفتند تا از نتایج تحقیقات خود برای مقابله با این تهدید جدید استفاده کنند.
بعد از ۱۱ ماه تحقیق، سرانجام بریتانیا اجازه استفاده از واکسن تولیدی آنان را صادر کرد و بعد از آن ایالات متحده هم آنرا تأیید کرد.
ده ها میلیون نفر از ماه دسامبر گذشته تابحال این واکسن را که آنطور که مشخص است بر همه انواع تابحال شناخته شده جهش یافته کووید-۱۹ تأثیرگذار است، تزریق کرده اند.
منبع:

1400/01/03
13:08:11
0.0 از 5
1035
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
beedownload بی دانلود