روده ما میزان خرد و تنهایی ما را پیشبینی می كند!

روده ما میزان خرد و تنهایی ما را پیشبینی می كند!

به گزارش بی دانلود تحقیقات جدید حاکی از یک نوع خِرَد میکروبی است و نشان از این دارد که امکان دارد حیات میکروبی جاری در روده های ما بتواند میزان خِرَد و حتی تنهایی ما را عیان کند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، عقل و خرد صفتی است که همگان به دنبال دست یافتن به آن هستند تا آرامش و آسایش را در زندگی با آن تجربه کنند. در حقیقت مطالعات نشان داده است که کمتر خردمند بودن با احساس تنهایی بیشتر در ارتباط می باشد، اما چه می شود اگر خرد و تنهایی در واقع با صفات جسمی انسان مانند میکروب های موجود در روده ما در ارتباط باشد؟
در یک مطالعه جدید انتشار یافته در مجله Frontiers in Psychiatry، دانشمندان دانشکده پزشکی دانشگاه "کالیفرنیا" گزارش کردند که امکان دارد ارتباطی بین خرد، تنهایی و تنوع میکروبی در روده پیدا کرده باشند.
"تانیا انگوین" سرپرست این مطالعه و استادیار روانپزشکی در دانشکده پزشکی "کالیفرنیا سن دیگو" در اطلاعیه ای اظهار داشت: ما دریافتیم که احساس تنهایی کمتر و سطح بالاتر خرد، عطوفت، حمایت اجتماعی و تعامل با غنای فیلوژنتیک بیشتر و تنوع میکروبیوم روده در ارتباط می باشد.
این تحقیق ۸۷ شرکت کننده از ۲۸ تا ۹۷ ساله را مورد ارزیابی قرار داد که گزارش های خودآزمایی راجع به تنهایی، خرد، عطوفت، حمایت اجتماعی و تعامل اجتماعی را گزارش کردند. محققان همینطور میکروبیوتای روده شرکت کنندگان را از راه نمونه های مدفوع آنها تجزیه و تحلیل کردند.
باآنکه مکانیزم هایی که امکان دارد تنهایی، شفقت یا عطوفت و خرد را با تنوع میکروبی روده مرتبط کند، هنوز ناشناخته است، اما محققان دریافتند که کاهش تنوع میکروبی با بدتر شدن سلامت جسمی و روانی فرد مرتبط می باشد. باآنکه هنوز معلوم نیست که ابتدا کدام یک رخ می دهد.
محققان می گویند: امکان دارد که تنهایی منجر به کاهش پایداری میکروبیوم روده و در نتیجه کاهش مقاومت و انعطاف پذیری در مقابل اختلالات در ارتباط با استرس شود که منجر به اثرات فیزیولوژیکی مانند التهاب سیستمیک می شود.
محققان افزودند: جوامع باکتریایی با تنوع کم امکان دارد بیماری آشکار به دنبال نداشته باشند، اما امکان دارد برای جلوگیری از بیماری ها کمتر از حد مطلوب باشند. ازاین رو افراد تنها امکان دارد بدین واسطه مستعد مبتلا شدن به بیماری های مختلف باشند.
محققان همینطور اشاره کردند که برای نتیجه گیری مشخص از این رابطه به اطلاعات بیشتری همچون شبکه های اجتماعی افراد، رژیم غذایی و درجه انزوای اجتماعی عینی نیاز دارند، اما مطمئناً بین خرد، تنهایی و روده رابطه ای وجود دارد.
منبع:

1400/01/09
13:49:32
0.0 از 5
1208
تگهای خبر: دانشگاه , سیستم , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود