حمایت بلاعوض از ۳۰ طرح حوزه لیزر و فوتونیك

حمایت بلاعوض از ۳۰ طرح حوزه لیزر و فوتونیك

به گزارش بی دانلود دبیر ستاد فتونیک لیزر مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از طریق اندازی یک شتاب دهنده تخصصی در حوزه ساخت و تولید و یک مرکز نوآوری در حوزه های مرتبط اطلاع داد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، حمید لطیفی، ضمن اشاره به ایجاد زیست بومی برای رونق فناوری های حوزه لیزر و فوتونیک اظهار داشت: در سال ۱۳۹۹ با دریافت نظرات و مشورت های خبرگان علمی و صنعتی، موضوعات دارای اولویت برای رفع نیازهای مختلف در کشور شناسایی و تعریف شدند. همینطور درخواست های حمایت برای توسعه فناوری، با عنایت به نیازهای تعیین شده، دریافت شد که برخی مراحل ارزیابی و داوری را گذرانده و برخی در حال پیمودن این مراحل هستند.
وی ادامه داد: علاوه بر این، با رعایت شرایط خاص مورد نیاز به سبب بیماری همه گیر کرونا، ستاد با هدف مبادله اطلاعات و ایجاد ارتباط بین صنعتگران و پژوهشگران، آشنایی با آخرین دستاوردهای علمی و فناوری در زمینه های متعدد و معرفی خود، در رویدادهای مختلف، علمی و صنعتی مشارکت یا از آنها حمایت کرده است.
دبیر ستاد فتونیک لیزر مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اینکه ایجاد زیرساخت های لازم برای توسعه فناوری های مرتبط در دستور کار قرار داشته است، افزود: ستاد در بخش پشتیبانی از دستیابی به مرجعیت علمی کشور و ایجاد زیرساخت های راهبردی ملی در حوزه های کلیدی، برنامه پشتیبانی از مقالات با کیفیت را پیگیری کرد که پذیرش و پیگیری انجام حمایت متناسب با سطح آن، برای ۵۰ مقاله در دست اقدام است.
لطیفی، ایجاد مرکز قطعات مدارات مجتمع نوری را جزو در برنامه های عملیاتی ستاد پارسال عنوان نمود و اظهار داشت: علاوه بر آن بیشتر از ۱۰ رویداد علمی و فناوری مختلف ازجمله رویداد نیازمحور، کنفرانس، چالش، نمایشگاه و مسابقه در رابطه با حوزه های تخصصی فعالیت ستاد برپا شد. همچنین، راه اندازی مرکز آموزشی چاپ سه بعدی، که پیگیری ها برای تعیین مدل اجرایی و آغاز فرآیند اجرای آن در سال ۱۳۹۸ آغاز شد، در سال ۱۳۹۹ عملیاتی شد.
لطیفی، رصد پیشرفت و به نتیجه رساندن حدود ۸۰ طرح مصوب سالهای قبل را از دیگر برنامه های ستاد پارسال عنوان نمود و اضافه کرد: بیشتر از ۳۰ طرح تصویب گردید که به صورت حمایت های بلاعوض و تسهیلات مورد حمایت قرار می گیرند. همینطور پیگیری تصویب و پشتیبانی از ۷ طرح توسعه مقیاس صنعتی در جهت ارتقای صنایع موجود نیز، صورت پذیرفت.
دبیر ستاد فتونیک لیزر مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: در سال گذشته، افتتاح یک شتاب دهنده تخصصی حوزه معدن و متالورژی، مشارکت در ایجاد صندوق تخصصی سرمایه گذاری و همینطور ایجاد یک مرکز نوآوری در حوزه لیزر صورت پذیرفته است. همچنین، ایجاد یک شتاب دهنده تخصصی دیگر در حوزه ساخت و تولید و یک مرکز نوآوری در حوزه های مرتبط در دست اقدام قرار دارد.
منبع:

1400/01/10
11:18:43
0.0 از 5
1162
تگهای خبر: آموزش , تولید , فناوری , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود