راهبرد جدید واكسیناسیون سلولی برای مقابله با سرطان

راهبرد جدید واكسیناسیون سلولی برای مقابله با سرطان

بی دانلود: پژوهشگران آمریکایی، یک روش جدید برای واکسیناسیون سلولی ابداع نموده اند که می تواند به مقابله با تومورهای سرطانی کمک نماید.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از دراگ تارگت ریویو، پژوهشگران آمریکایی با بهره گیری از ترکیب "مهارکننده های وارسی ایمنی"(Checkpoint inhibitor‎) و مهارکننده های کوچک مولکولی موفق شده اند تا گروهی از ٱنکوژن های "Myc" را در موش های مبتلا به "نوروبلاستوما"(Neuroblastoma) و ملانوما هدف قرار دهند.
یک پژوهش پیش بالینی در مورد نوروبلاستوما و ملانوما نشان میدهد که یک راهبرد شخصی سازی شده واکسیناسیون که ٱنکوژن های Myc را هدف قرار می دهد، واکنش ایمنی موثری را به وجود می آورد. پژوهشگران "بیمارستان ملی کودکان" (Children's National Hospital) آمریکا در این بررسی جدید مشاهده نمودند که میزان درمان در موش های مبتلا به نوروبلاستوما، ۷۵ درصد است و این موش ها بقای بلندمدت داشته اند.
بگفته پژوهشگران، Myc خانواده ای از ژن های تنظیم کننده است که به مدیریت رشد سلول در بدن کمک می نماید. هنگامی که Myc جهش می یابد و به یک ٱنکوژن تبدیل می شود، می تواند رشد سلول سرطانی را تقویت کند. تنظیم ٱنکوژن های Myc در ۷۰ درصد از سرطان های انسانی در هم می ریزد. بگفته این گروه پژوهشی، جهش Myc با سرکوب ایمنی میزبان در تومورهای ملانوما و نوروبلاستوما مرتبط می باشد.
"شیائوفانگ وو"(Xiaofang Wu)، پژوهشگر ارشد این پروژه اظهار داشت: از نظر ایمنی درمانی، عدم وجود واکنش ایمنی ممکنست فرصتی را برای هدف قرار دادن تومورهای ملانوما و نوروبلاستوما بوجود آورد که مقاومت کمتری نسبت به ایمنی میزبان دارند.
پژوهشگران برای درک نقش دقیق Myc و ارتباط آن با سرکوب ایمنی، ۲۱ نمونه نوروبلاستوما و ۳۲۴ نمونه ملانومای انسانی را مورد بررسی قرار دادند. آنها مهارکننده های وارسی ایمنی را با مهارکننده های کوچک مولکولی موسوم به "I-BET۷۲۶" و "JQ۱" ترکیب کردند تا آنکوژن های Myc را در موش های مبتلا به نوروبلاستوما و ملانوما هدف قرار دهند. آنها همین طور اثرات دوزهای متفاوت مهارکننده ها، ترکیبات دارویی و دوره نهفتگی را بر تکثیر سلول تومور، تفکیک و تغییر ژن آزمایش کردند.
یافته های این پژوهش نشان می دهند که I-BET۷۲۶ و JQ۱، تکثیر غیرقابل کنترل سلول Myc را سرکوب می کنند و به تقویت واکنش ایمنی در مقابل سلول های تومور می پردازند. بدین ترتیب می توان از آنها بعنوان یک واکسن سلول تومور بهره برد.
وو افزود: این یک پژوهش پیش بالینی است و بااینکه ما واکنش های خوبی در این نمونه ها دیده ایم اما باید بفهمیم که این روش در انسان نیز موثر است یا خیر. ما برای رسیدن به این هدف، بررسی های آزمایشگاهی را روی سلول های انسانی آغاز نموده ایم. هدف نهایی ما این است که این یافته های علمی را به مراحل بالینی انتقال دهیم.
این پژوهش، در "The Journal for Immunotherapy of Cancer" به چاپ رسید.
منبع:

1400/01/14
13:11:39
0.0 از 5
1197
تگهای خبر: پروژه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود