رفع نیازهای صنایع پتروشیمی با آچارهای هیدرولیكی

رفع نیازهای صنایع پتروشیمی با آچارهای هیدرولیكی

به گزارش بی دانلود آچار هیدرولیکی یک محصول مصرفی در صنایع پتروشیمی و نقت است که تابحال از خارج وارد می شد ولی یکی از شرکتهای دانش بنیان موفق به تولید این محصول و دریافت تاییدیه های آن شد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، حسام سلیمانی مطلق مدیرعامل یکی از شرکتهای دانش بنیان با اشاره به اینکه صنایع بزرگ نفت و گاز کشور نیازهای متنوعی دارند که پیش از این تنها از راه واردات تأمین می شد، اظهار داشت: در سالهای اخیر شرکتهای دانش بنیان کوشیده اند تا این محصولات را بومی سازی کنند. ما هم بعنوان یک مجموعه دانش بنیان، نیازهای مختلف شرکتهای بزرگ را بررسی نموده ایم و بر طبق این نیازها، محصولات فناورانه ای را بومی سازی کرده ایم.
وی یکی از محصولات کورد نیاز این صنعت را یک نوع آچار هیدرولیک برای پیچ و مهره با یک گشتاور مشخص دانست و اضافه کرد: این محصول در کشور ما بیشتر در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی کاربرد دارد که پیش از این به صورت کامل از خارج وارد می شد. این نوع از آچار باید از مواد خاصی تولید شود تا بتواند سطح بالای از فشار را تحمل کند ضمن آنکه این آچار بعد از مدتی باید تعویض شود یک محصول مصرفی به حساب می آید.
سلیمانی افزود: به پیشنهاد پروژه پارس جنوبی، مراحل بومی سازی و تولید داخلی این محصول را آغاز کردیم و توانستیم برای نمونه ساخته شده، تاییدیه های لازم را در مورد کیفیت این کالای دانش بنیان، دریافت نماییم و این محصول به پتروشیمی شیراز عرضه شد.
به نقل از ایشان، هم اکنون این آچار هیدرولیکی با قیمتی در حدود 50 درصد ارزان تر از نمونه مشابه خارجی در داخل کشور عرضه می شود.
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان اضافه کرد: در حال مذاکره هستیم تا خرید نمونه مشابه خارجی این محصول ممنوع شود. با عنایت به وجود نمایندگی محصول وارداتی در کشور، این کار بسیار سختی است. هم اکنون خوشبختانه شرکت ملی گاز، تنها از محصول ایرانی استفاده می نماید و استفاده از نمونه مشابه خارجی را ممنوع کرده است.
1400/01/19
23:01:55
0.0 از 5
1108
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
beedownload بی دانلود