صادرات سامانه گندزدایی آب ایرانی به امارات

صادرات سامانه گندزدایی آب ایرانی به امارات

سامانه الکترولیز آب دریا که توسط محققان یکی از شرکتهای دانش بنیان ایرانی طراحی و ساخته شده است، جهت نصب و بهره برداری به کشور امارات صادر شد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، در واپسین روزهای سال ۱۳۹۹، قرارداد فروش و نصب سامانه الکترولیز آب دریا (ژنراتور تولیدکننده ماده گندزدای هیپوکلریت سدیم یا آب ژاول) میان یکی از شرکتهای دانش بنیان ایرانی با یک شرکت اماراتی برای استفاده در تصفیه و گندزدایی آب مزارع دریایی پرورش میگو و ماهی در کشور امارات به امضاء رسید.
در سامانه طراحی شده توسط این شرکت دانش بنیان ایرانی، آب دریا بعنوان ورودی دریافت شده و طی فرایند الکترولیز، ماده هیپوکلریت سدیم (آب ژاول) با غلظت کلر آزاد مناسب برای گندزدایی آب، تولید و تزریق می شود تا بتوان شرایط حساس آب را برای پرورش میگو و ماهی فراهم نمود. این روش نوین، به تازگی در کشورهای پیشرو در صنعت پرورش آبزیان همچون کشورهای شیلی و استرالیا مورد استفاده قرار گرفته است.
طراحی و ساخت تمامی قطعات و تجهیزات به کار رفته در این سامانه کاملا ایرانی بوده و با کوشش تعدادی از مهندسان و محققان جوان شرکت دانش بنیان ایرانی به مرحله تولید، بهره برداری و صادرات رسیده است. در طراحی و ساخت این سامانه از تکنولوژی های جدید و دانش روز دنیا استفاده شده است که همچون آن میتوان به آند با پوشش نانوساختار مخلوط اکسیدهای فلزی (آند MMO) اشاره نمود.
به نقل از ستاد نانو، سامانه های الکترولیز آب، در صنایع مختلفی کاربرد دارند که میتوان به گندزدایی آب مورد نیاز شرب شهری و روستایی، گندزدایی آب خنک کاری و فرآیندی در صنایع نفت و گاز، گندزدایی آب توازن کشتی اشاره نمود. به صورت کلی، این فناوری جایگزین مناسبی برای روش سنتی استفاده از گاز کلر است که گازی سمی، قابل اشتعال و قابل انفجار است. تابحال پروژه های بزرگی در این خصوص در کشورمان توسط این شرکت دانش بنیان انجام شده است که میتوان به پروژه انتقال آب خلیج فارس – بخش گندزدایی اشاره نمود.
منبع:

1400/01/23
15:33:15
0.0 از 5
1017
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
beedownload بی دانلود