ضرورت هدایت انجمن های علمی به سمت كارآفرینی و انجام طرح های تحقیقاتی

ضرورت هدایت انجمن های علمی به سمت كارآفرینی و انجام طرح های تحقیقاتی

مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت، با اشاره به اینکه 738 انجمن علمی دانشجویی فعال در سطح دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی، در زمینه های مختلف علمی و تحقیقاتی، مشغول به فعالیت هستند، اظهار داشت: انجمن های علمی دانشجویی باید کارهای خودرا به سمت کارآفرینی، تولید علم و انجام طرح های تحقیقاتی برای حل مسائل دانشگاه و خارج از آن سوق دهند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، دکتر حسن زائری لطف در نشست هم اندیشی مشترک معاونان آموزشی، فرهنگی و دانشجویی و فناوری و تحقیقاتی وزارت بهداشت با موضوع انجمن های علمی دانشجویی اظهار داشت: ایجاد سامانه انجمن های علمی دانشجویی، تشکیل بانک اطلاعاتی درباب این انجمن ها و همین طور ایجاد بسترهای مناسب برای برگزاری سمینارها، همایش ها، کارگاه ها، استارت آپ ها و کمپین ها در سطح ملی همچون برنامه های ما در این راستا بوده است. ضمن اینکه در ضمن دو سال قبل در امتداد تشکل انجمن های علمی دانشجویی کشوری نیز اقدامات خوبی انجام شده است.
زائری لطف، با اشاره به اینکه بیش از ۳۰ هزار دانشجوی علوم پزشکی در سطح کل کشور عضو انجمن های علمی دانشجویی هستند، اظهار نمود: حمایت های مادی و معنوی از این انجمن ها همچون وظایف ذاتی ما در ستاد و دانشگاه های علوم پزشکی است.
وی بر لزوم همکاری انجمن های علمی دانشجویی با سایر نهادهای دانشجویی اصرار کرد و اظهار داشت: بدون شک پشتیبانی از انجمن های علمی دانشجویی، هم افزایی قابل توجهی را در امتداد رسالت دانشگاه های علوم پزشکی ایجاد خواهدنمود.
مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت به مطالبات دانشگاه های علوم پزشکی درباب فعالیت انجمن های علمی اشاره کردو تصریح کرد: واگذاری طرح های پژوهشی و تحقیقاتی به انجمن های علمی، فراهم کردن زمینه جهت استفاده مطلوب از امکانات، تجهیزات، متخصصان و کارشناسان در جهت اجرای برنامه های مورد نظر و همین طور مهیا کردن امکان بازدیدهای علمی پژوهشگران و متخصصان و نیز همکاری در برگزاری کنفرانس، سمینار و کارگاههای آموزشی از دیگر مطالبات دانشگاهها دراین زمینه است.
وی اظهار نمود: یکی از دغدغه ها و موضوعات مهمی که همیشه در معاونت فرهنگی و دانشجویی جزو برنامه های اصلی ماست، موضوع انجمن های علمی دانشجویی و راهکارهای تقویت و توسعه این انجمن ها در سطح دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی است. خوشبختانه طی چند سال گذشته، روند رو به رشدی به لحاظ کمی و کیفی در حوزه انجمن های علمیدانشجویی داشته ایم و به لحاظ تعدد و تنوع این انجمن ها در سطح دانشگاه های علوم پزشکی، به موفقیت های خوبی دست یافته ایم.
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت(مفدا)، این مقام مسوول با اشاره به اینکه ۷۳۸ انجمن علمی دانشجویی فعال در سطح دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی، در زمینه های مختلف علمی و تحقیقاتی، مشغول به فعالیت هستند، اظهار داشت: فعالیت این انجمن ها را باید به فال نیک گرفت چونکه آنها در سطح کشور، حدود ۳۷ هزار نفر عضو دارند و خوشحال هستیم که این تعداد قابل توجه دانشجو و پژوهشگر در انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی کارهای خودرا با علاقه و عشق خاصی انجام می دهند.
مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت اضافه کرد: انجمن های علمی دانشجویی باید کارهای خودرا به سمت کارآفرینی، تولید علم و انجام طرح های تحقیقاتی برای حل مسائل دانشگاه و خارج از آن سوق دهند. با توجه به این که کارهای آموزشی و پژوهشی در انجمن ها داوطلبانه است، پروسه کسب دانش در انجمن های علمی از جذابیت بیشتری برای دانشجویان برخوردارست. بدین جهت هرچه بیشتر بتوانیم اطلاع رسانی نماییم تا دانشجویان بیشتری داوطلبانه در کارهای علمی و پژوهشی شرکت نمایند، ایده ها و توانایی های بیشتری شناسایی خواهد شد.1400/01/27
16:05:15
0.0 از 5
974
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
beedownload بی دانلود