بندر گناوه تابحال ۱۷ بار لرزیده است

بندر گناوه تابحال ۱۷ بار لرزیده است

به گزارش بی دانلود زمینلرزه روز یکشنبه تابحال مرز استانهای بوشهر و فارس - حوالی بندر گناوه را ۱۷ بار به لرزه در آورده است.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، شبکه های لرزه نگاری مرکز لرزه نگاری کشوری مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران روز یکشنبه تا کنون، زلزله های ۵.۹، ۴.۵، ۳.۹، ۴.۴، ۲.۶، ۲.۹، ۳.۱، ۳.۵، ۳.۷، ۳، ۴ و ۳.۱، ۳.۹، ۳ و ۴.۲، ۳.۱ و ۳.۴ را در این منطقه به ثبت رسانده است.
اولین زلزله با بزرگای ۵.۹ در ساعت ۱۱: ۱۱: ۵۰ ثانیه روز یکشنبه به ثبت رسیده است. مختصات این زمین لرزه در عمق ۱۰ کیلومتری زمین، ۲۹.۷۶ درجه عرض شمالی و ۵۰.۷۲ درجه طول شرقی ثبت شده است. این زمینلرزه در ۲۸ کیلومتری بندر گناوه (بوشهر)، ۳۱ کیلومتری بندر ریگ (بوشهر) و ۴۱ کیلومتری شبانکاره (بوشهر) رخ داده است.
نزدیکترین گسل ها در شعاع ۱۵۰ کیلومتری از رومرکز این زمین‍لرزه گسل ZFF3 در فاصله ۶ کیلومتری، گسل برازجان در فاصله ۵۶ کیلومتری و گسل رگه سفید در فاصله ۵۸ کیلومتری هستند.مرکز لرزه نگاری کشور زمینلرزه ۴.۵ ریشتری را در ساعت ۱۱: ۲۵: ۵۷ و در عمق ۱۰ کیلومتری زمین ثبت کرد، همینطور زلزله ۳.۹ ریشتری با طول جغرافیایی ۵۰.۷۱ و عرض جغرافیایی ۲۹.۷۷ در ساعت ۱۱: ۳۳: ۰۸ در عمق ۰ کیلومتری زمین، زلزله ۴.۴ در ساعت ۱۱: ۴۰: ۲۸ با طول جغرافیایی ۵۰.۶۵ و عرض جغرافیایی ۲۹.۷۹ و در عمق ۱۰ کیلومتری، زلزله ۳.۵ ریشتری در ساعت ۱۲: ۰۰: ۰۷ در عرض جغرافیایی ۲۹.۷۷ و طول جغرافیایی ۵۰.۶۴ در عمق ۱۰ کیلومتری زمین به ثبت رسید.

زلزله ۳.۷ ریشتری در ساعت ۱۲: ۱۷: ۰۲ و طول جغرافیایی ۵۰.۶۶ و عرض جغرافیایی ۲۹.۷۷ در عمق ۱۰ کیلومتری زمین، همینطور زمینلرزه ۴ ریشتری در ساعت ۱۲: ۲۹: ۳۶ و در طول جغرافیایی ۵۰.۶۴ و عرض جغرافیایی: ۲۹.۷۳ به ثبت رسید.
مرکز لرزه نگاری کشوری زلزله ۳.۹ریشتری را در ساعت۱۲: ۴۷: ۵۳ و درطول جغرافیایی ۵۰.۷ و عرض جغرافیایی ۲۹.۸۶در ۳۶ کیلومتری بندر گناوه (بوشهر)، ۴۲ کیلومتری بندر ریگ (بوشهر) و ۴۲ کیلومتری امام حسن (بوشهر) به ثبت رساند.
زلزله ۴.۲ ریشتری در ساعت ۱۳: ۲۰: ۳۸ مرز استانهای بوشهر و فارس - حوالی بندر گناوه را با طول جغرافیایی ۵۰.۶۴ و عرض جغرافیایی ۲۹.۷۹ و در عمق ۱۰ کیلومتری زمین به لرزه در آورده است.
آخرین زمین لرزه تابحال در ساعت ۱۳: ۴۱: ۰۹ در عمق ۱۰ کیلومتری زمین به ثبت رسیده است.

1400/01/29
21:04:41
0.0 از 5
915
تگهای خبر: دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
beedownload بی دانلود