در گفت وگو با بی دانلود اعلام شد

تولید واكسن های داخلی ضد كووید۱۹ از شهریور

تولید واكسن های داخلی ضد كووید۱۹ از شهریور

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری از تولید واکسن های داخلی ضد بیماری کووید ۱۹ از شهریور ماه سالجاری اطلاع داد و اظهار داشت: واکسن شرکت ˮبرکتˮ نسبت به سایر واکسن های داخلی و واکسن مشترک کوبا و انستیتوپاستور نسبت به سایر واکسن های مشترک زودتر عرضه خواهد شد.


دکتر مصطفی قانعی در گفتگو با ایسنا در خصوص زمان ارائه واکسن های ضد کووید _۱۹ اظهار داشت: بر مبنای برنامه زمان بندی و پیشبینی های صورت گرفته واکسن "برکت" نخستین واکسنی است که عرضه خواهد شد.
وی زمان ارائه واکسن شرکت "برکت" را در اواخر خرداد ماه ذکر کرد و افزود: در بین واکسن های مشترک، واکسن مشترک کوبا و انستیتو پاستور نخستین واکسن خواهد بود که به تولید انیوه می رسد.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری با اشاره به اینکه شرکت "برکت" قول داده که تا اواخر خرداد واکسن خویش را عرضه نماید و به قول خود پایبند است، اظهار نمود: واکسن "اسوید ۱۹" هم در اواخر مهرماه به تولید می رسد.
وی به جزئیات واکسن های مشترک اشاره نمود و اظهار داشت: ایران سه واکسن مشترک دارد که یکی از آنها مشترک کوبا و انستیتو پاستور و دومی واکسن گامالیا مشترک ایران و روسی است.
قانعی، سومین واکسن مشترک تولیدی در ایران را میان ایران و استرالیا عنوان نمود و اضافه کرد: این سه واکسن مشترک هستند و مابقی واکسن ها تولید کشور خواهد بود.
به گفته وی تولید واکسن های داخل از شهریور ماه سالجاری آغاز خواهد شد، ولی واکسن شرکت "برکت" زودتر از همه در اواخر خرداد ماه خواهد بود.
قانعی تصریح کرد: از ۱۶ پرونده تولید واکسن ۴ پرونده مجوز اخلاق دریافت نمودند و امید می رود که ۳ تا ۴ پرونده دیگر تا مهرماه موفق به دریافت اخلاق شوند.1400/01/31
13:03:40
0.0 از 5
1235
تگهای خبر: تولید , فناوری , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود