تشخیص اوتیسم در كودكان با یك برنامه موبایلی!

تشخیص اوتیسم در كودكان با یك برنامه موبایلی!

به گزارش بی دانلود یک اپلیکیشن مدعی است که با تجزیه و تحلیل حرکات چشم کودکان در هنگام تماشای فیلمها می تواند کودکان در معرض خطر مبتلا شدن به اختلال اوتیسم را تشخیص دهد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، یک مطالعه جدید که توسط موسسه ملی سلامت(NIH) آمریکا حمایت شده است، یک برنامه تلفن همراه را نشان داده است که با تجزیه و تحلیل حرکات چشم کودکان نوپا(حتی ۱۶ ماهه) در هنگام مشاهده فیلمها، ابتلای آنها به اختلال طیف اوتیسم(ASD) را با موفقیت تشخیص می دهد.
محققان آمریکایی این مطالعه می گویند که این برنامه امکان دارد در نهایت برای غربالگری نوزادان و کودکان نوپا برای ASD مورد استفاده قرار گیرد که منجر به اطلاع والدین و استفاده گسترده تر از درمان های مداخله ای زودهنگام می شود تا شانس موفقیت بیشتر باشد.
این مطالعه با هدایت دکتر "جرالدین داوسون" مدیر مرکز عالی اوتیسم موسسه ملی سلامت آمریکا در دانشگاه "دوک" بر مبنای یافته های قبلی نشان داده است که مغز انسان برای توجه به نشانه های اجتماعی به خوبی تنظیم شده است و چشمان فرد به صورت معمول بر روی سیگنال های اجتماعی تمرکز می کند.
از آنجائیکه افراد مبتلا به ASD توجه کمتری به محرک های اجتماعی دارند، ردیابی حرکت چشم آنها بعنوان یک روش موفقیت آمیز برای غربالگری ASD در کودکان خردسال موثر است.
محققان می گویند، هدف از این مطالعه جدید، دسترسی به فناوری ردیابی چشم است که برای غربالگری کودکان برای تشخیص اوتیسم استفاده گردد.
محققان برای این مطالعه ۹۳۳ کودک نوپای ۱۶ تا ۳۸ ماهه را در یک مرکز مراقبت های اولیه بررسی کردند. آنها فیلمهای کوتاهی از افرادی که لبخند می زدند و معاشرت می کردند را روی یک دستگاه تلفن همراه به این کودکان نشان دادند.


محققان سپس حرکات چشم این کودکان را با استفاده از دوربین تلفن همراه ضبط کرده و آنها را از راه بینش کامپیوتری و الگوریتم یادگیری ماشین تجزیه و تحلیل کردند و دریافتند که کودکان مبتلا به اوتیسم کمتر از دیگر کودکان تمایل به تمرکز بر نشانه های اجتماعی دارند.
محققان می گویند، ۴۰ نفر از ۹۳۳ کودک نوپا مبتلا به ASD تشخیص داده شدند.
تحقیقات اخیر در مورد ASD نشان داده است که دختران و پسران در مناطق مختلفی از مغز به اوتیسم مبتلا می شوند. یک آزمایش توسط محققان دانشگاه "مک گیل" هم نشان داده است که استفاده میکرودوزی از LSD برای درمان بعضی از بیماری ها همچون ASD نویدبخش است.
محققان توسعه دهنده این برنامه موبایلی می گویند که برای تشخیص اینکه آیا این برنامه برای عموم قابل عرضه و انتشار است یا خیر، کارهای بیشتری لازم است. با این وجود آنها اعتقاد دارند که این برنامه موبایلی مجهز به یادگیری ماشینی می تواند بعنوان روشی مناسب برای اجازه دادن به والدین برای شناسایی علایم اولیه ASD در کودکان مورد استفاده قرار گیرد.1400/02/07
19:15:10
0.0 از 5
1235
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود