شناسایی و درمان سرطان ریه در مراحل اولیه

شناسایی و درمان سرطان ریه در مراحل اولیه

بی دانلود: سرطان ریه علت اصلی مرگ های ناشی از سرطان در ایالات متحده و سراسر جهان است. کارسینومای سلول سنگفرشی ریه خصوصاً نوع سلول و سیگنال هایی که در شروع بیماری نقش دارند به خوبی درک نشده اند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از مدیکال اکسپرس، به قول محققان درمان های سرطان سلول سنگفرشی ریه محدود است و انجام تحقیقات بیشتر برای پی بردن و بررسی علت بیماری و توسعه روش های جدید برای درمان آن لازم است.
دکتر " باب وارلاس"(Bob Varelas) محقق این مطالعه از دانشکده پزشکی دانشگاه بوستون اظهار داشت: مطالعه ما بینشی از چگونگی صدمه رسیدن به مجاری هوایی ریه به صدمه هایی که می توانند به سرطان منتقل شوند، عرضه می دهد. شناسایی و درمان این صدمه های پیش سرطانی فرصتی مناسب برای پیشگیری از گسترش سرطان ریه فراهم می آورد.
این مطالعه نشان داده است اختلال در پروتئین هایی که شکل اپیتلیوم ریه را کنترل می کنند سیگنال هایی را تحریک می کند که رشد سلول پیش سرطانی را در مجاری تنفسی ریه تقویت می کنند.
با استفاده از تلفیقی از مدلهای آزمایشی جدید(بافت های انسانی و رویکردهای محاسبات زیستی) محققان توانستند نشان دهند که صدمه به معماری(قطبیت) سیگنال های اپیتلیوم ریه سبب ایجاد صدمه هایی می شود که شبیه صدمه های پیش سرطان در انسان است که این موارد هم در پیشرفت کارسینوم سلول سنگفرشی ریه نقش دارند. صدمه قطبیت می تواند تا حدی توسط عواملی مانند قرار گرفتن در معرض دود سیگار که در ایجاد سرطان ریه نقش دارند، ایجاد شود.
محققان همینطور فاکتورهایی را شناسایی نمودند که این فاکتورها برنامه بیان ژن در رابطه با پیشرفت پیش از سرطان در بیماران انسانی را کنترل می کند. از این ژن ها آنها یک فاکتور رشد به نام Neuregulin-۱ را شناسایی نمودند که با رشد سلول های پیش سرطانی مرتبط می باشد و می تواند برای درمان صدمه های پیش سرطانی در مدلهای تجربی مورد هدف قرار گیرد.
یافته های این مطالعه در مجله "Proceedings of National Academy of Sciences" انتشار یافته است.
منبع:

1400/02/08
22:30:51
0.0 از 5
980
تگهای خبر: دانشگاه , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
beedownload بی دانلود