كوشش برای ساخت نخستین شهر شناور جهان

كوشش برای ساخت نخستین شهر شناور جهان

بی دانلود: مالدیوی ها بجای مهاجرت و تبدیل شدن به پناهنده از شر تغییرات اقلیمی، با بهره گیری از مهندسی و توسعه نخستین شهر شناور جهان درصدد فائق آمدن بر مشکل بالا آمدن سطح دریا هستند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، مالدیو در برخورد با واقعیت تغییرات آب و هوایی، نخستین شهر جزیره ای شناور جهان موسوم به "شهر شناور مالدیو"(MFC) را می سازد.
دولت کشور مالدیو که یک مجمع الجزایر در شمال اقیانوس هند و از نظر ناسا دارای کمترین زمین نسبت به هر کشور دیگری در جهان است، ماه گذشته برنامه ساخت شهر شناور خودرا اعلام نمود. این خبر مهمی برای مالدیو است، برای اینکه این کشور را قادر می سازد با اثرات تغییرات آب و هوایی و افزایش سطح دریا روبرو شود.
وقتی به مطالعات علمی و اقلیم شناسی نگاه می نماییم، می بینیم که چنین جزایری وضع خوبی ندارند، چونکه تعدادی از مطالعات پیش بینی می کنند چنین جزایر کم ارتفاعی تا سال 2050 غیرقابل سکونت شوند و مطمئناً مالدیو از نخستین جزایری خواهد بود که محو می شود.
"شهر شناور مالدیو" توسط شرکت معماری "دوچ داکلندز"(Dutch Docklands) مستقر در هلند، به شکل یک مجموعه از ردیف های پیچ و خم دار شش ضلعی ایجاد می شود که از مرجان ها در طراحی آن الهام گرفته شده است.


این جزیره شناور شامل هزاران اقامتگاه اسکله ای حدود 93 متر مربعی خواهد بود که قیمت آنها از 250 هزار دلار آغاز می شود.
این جزیره مجهز به فناوری موج شکن خواهد بود و به یک دیواره تثبیت کننده تجهیز خواهد شد. این پیکربندی هوشمندانه موجب کاهش تأثیر امواج می شود، در صورتیکه ساختارها و مجموعه ها را بر روی سطح آب تثبیت می کند.
این شهر شناور شامل خانه ها، فروشگاه ها، بیمارستان ها، مدارس، امکانات تفریحی و فضاهای عمومی خواهد بود و برنامه ریزی شده است که ساخت آن در سال 2022 شروع شود.
"محمد نشید" که بین سالهای 2008 تا 2012 رئیس جمهور مالدیو بود، می گوید: "MFC" به هیچ نوع "احیای زمین" احتیاج ندارد، بدین سبب حداقل تأثیر را روی صخره های مرجانی دارد.


"احیای زمین"(Land reclamation) که معمولاً بعنوان "احیا" و همین طور "پر کردن زمین" شناخته می شود، روند ایجاد اراضی جدید از اقیانوس ها، دریاها، بستر رودخانه ها یا بستر دریاچه ها است.
"نشید" اضافه کرد: علاوه بر این، صخره های غول پیکر و جدید مرجانی نیز پرورش داده می شوند تا بعنوان سد موج شکن عمل کنند.


وی افزود: سازگاری ما با تغییرات آب و هوایی نباید طبیعت را از بین ببرد، بلکه همانطور که در "شهر شناور مالدیو" می بینیم، باید به آن کمک نماید. ما در مالدیو نمی توانیم امواج را متوقف نماییم، اما می توانیم با آنها اوج بگیریم.


منبع:

1400/02/10
22:57:32
0.0 از 5
1220
تگهای خبر: فروش , فناوری , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
beedownload بی دانلود