رهایش هدفمند و اثربخشی بالا دو مزیت نانوداروی ضد سرطان ایرانی

رهایش هدفمند و اثربخشی بالا دو مزیت نانوداروی ضد سرطان ایرانی

به گزارش بی دانلود کاهش عوارض نانو داروی ضد سرطان یکی از شرکتهای دانش بنیان سبب شده تا بیماران از مصرف آن رضایت کافی داشته باشند؛ چون که این دارو رهایش هدفمند دارد؛ ازاین رو علاوه بر کاهش عوارض، اثربخشی زیادی در از بین بردن سلول های سرطانی دارد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، وجود تحریم ها و مشکلات واردات برخی داروهای مهم و حیاتی می تواند مشکلاتی برای بیماران ایجاد نماید و در این راستا یکی از شرکتهای نانویی تولیدکننده دارو برای کمک به رفع این مشکلات، مبادرت به تولید نانوداروی ضدسرطان کرده است.
این نانوداروی ضدسرطان با عنوان "پاکلی نب"، برای درمان سرطان هایی مانند سینه، ریه و پانکراس ساخته شده است. این دارو، با نفوذ به بافت سرطانی، از پیشرفت تومور جلوگیری کرده و سبب نابودی بافت سرطانی می شود. به دلیل ابعاد نانویی این دارو، اثربخشی آن بالاتر و عوارض جانبی آن کمتر از داروهای مشابه است.
عطیه احسنی، مسئول فنی این شرکت در اینباره اظهار داشت: خیلی از داروهای رایج برای درمان اثربخشی بالایی دارند، اما امکان دارد دارای سمیت قابل توجهی بوده و عوارضی در بیمار ایجاد نماید. ازاین رو ما با فرمولاسیون نانویی نگاهی جدید به این داروها داشته و رهایش آنها را هدفمند کرده ایم. با این کار دوز مصرفی دارو کاهش یافته و عوارض آن به حداقل می رسد.
به قول وی این مسائل سبب شده تا بیمار رضایت بیشتری از مصرف دارو داشته باشد، ضمن آنکه به علت حذف بعضی از ترکیبات در فرمولاسیون نانویی، عوارض این نانودارو کاهش یافته است.
به نقل از ستاد نانو، وی با تکیه بر اینکه هم اکنون در سبد تولید محصولات این شرکت داروی پاکلی نب (ضدسرطان) و داروی اگزوپیو (برای جلوگیری از بازگشت وابستگی به استفاده از مواد مخدر) وارد شده است، تصریح کرد: دسترس بودن همیشگی این نانودارو برای تمامی بیماران و همینطور پوشش بیمه جهت استفاده از این محصول همچون مزیت های مهم این نانودارو نسبت به محصولات مشابه خارجی است.
منبع:

1400/02/11
16:31:06
0.0 از 5
981
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود