كاهش عفونت های بیمارستانی با نانو كف پوش های خودترمیم شونده پژوهشگران كشور

كاهش عفونت های بیمارستانی با نانو كف پوش های خودترمیم شونده پژوهشگران كشور

یکی از بیمارستان های شهر همدان با بهره گیری از کفپوش های نانویی یکی از شرکت های دانش بنیان با قابلیت آنتی باکتریال، خودترمیم شونده و دوستدار محیط زیست مبادرت به رفع عفونت های بیمارستانی کرده است.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، یکی از معضلاتی که در بخش بیمارستانی وجود دارد، عفونت بیمارستانی است و ما برای حل این مشکل از کفپوش رزینی نانویی برای کاهش عفونت بیمارستانی استفاده کردیم. عدم نفوذپذیری و فقدان درز در این کفپوش ها یکی از مزایای این نوع کفپوش ها است.
شرکت فناور تولیدکننده این کف پوش های نانویی، این محصول را با قابلیت خودترمیم شوندگی ساخته است. این پوشش ها از جنس پلی یورتان پایه آب بوده که در مجاورت گرما می تواند ترک ها و لطمه های وارد شده به خودرا ترمیم کند. معمولا در پوشش های پلیمری از حلال های آلی استفاده می شود که برای محیط زیست و سلامت جامعه خطرآفرین است، اما در محصولات این شرکت، فناوری استفاده شده عاری از حلال آلی بوده و پایه آب است. این کف پوش ها را می توان در ضخامت های کمتر از نمونه های موجود در بازار تولید کرد و همین طور می توان آنرا روی زیرلایه های مختلف نظیر پلاستیک قرار داد.
از دیگر مزیت های این فناوری قابلیت خودترمیم شوندگی آنست، بطوریکه در اثر گرما ساختار آن ترمیم می شود. بدین سبب این محصول اگر در مقابل نور خورشید قرار داده شود، لطمه های خودرا ترمیم می کند.
محمد رونق باغبانی، مدیر فروش این شرکت در این زمینه اظهار داشت: زمانی که ما از فناوری نانو استفاده کردیم، موفق شدیم تا مقاومت به سایش را ۷ تا ۸ برابر افزایش دهیم. باتوجه به این که فناوری نانو سبب افزایش دوام و ماندگاری این کفپوش ها می شود، از نظر اقتصادی استفاده از آنها اقتصادی و مقرون به صرفه است.
به نقل از ستاد نانو، این کف پوش های نانویی در صنایع تولید دارو از قبیل شرکت تولیددارو و داروسازی دکتر عبیدی، بیمارستان هایی نظیر بیمارستان شهدای کرمانشاه، بیمارستان آتیه همدان، بیمارستان فیروزآبادی، بیمارستان اکبرآبادی، بیمارستان شهیدبهشتی شیراز، بیمارستان دکتر غرضی ملایر و بیمارستان سلمان فارسی بوشهر و مراکز صنعتی مهمی همچون شرکت بهره برداری نفت و گاز، گروه صنعتی کرمان موتور و یکی از شرکت های دارویی، آرایشی و بهداشتی کاربردی شده است.1400/02/15
21:46:54
0.0 از 5
957
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود